Brak produktów
Produkt | Ilość | Cena |
---|---|---|
Kolor metalu Kolor drewna Dostawa34 dni Dostawa odbywa się wraz z przekazaniem towaru na krawężnik. W procesie zakupu istnieje możliwość wybrania innych dostawców. |
Style i trendy______
Kategorie
Producenci
Brak producentów
Materac Premier Biospring to materac...
Dostawcy
Brak dostawców
Wnętrza loftowe kojarzą Ci się z niezamkniętą ścianami przestrzenią, wysokimi sufitami i wielkoformatowymi oknami przeciętymi szprosami? Rzeczywiście, do ich stworzenia idealnie nadają się przestrzenie postindustrialne, np. stare hale fabryczne. Nie oznacza to jednak, że styl loftowy nie pasuje do nowego budownictwa. Co więcej, możesz stworzyć loft w małym mieszkaniu! Wystarczy pamiętać o kilku trikach.
Loftowe mieszkanie w bloku powinno być spójne pod względem zastosowanych kolorów. Jaka paleta barw sprawdzi się w takich aranżacjach? Bazą w loftach – zarówno dużych, jak i małych – powinny być kontrastujące ze sobą biel i czerń. Białe ściany to idealne tło dla kolorowych dodatków, a czarne elementy stalowe lub pojedyncza ściana nawiązują do przemysłowych źródeł tego stylu wnętrzarskiego. W lofcie nie może zabraknąć także szarości nawiązującej do tekstury betonu. Te trzy barwy pozwalają uzyskać nawet w niewielkim wnętrzu wrażenie przestronności. Dodatkowo są one neutralne, stanowiąc doskonałą bazę do wprowadzania żywszych kolorów np. poprzez meble czy dodatki.
W tym sezonie niezwykle modne są meble (metalowe, tapicerowane, drewniane) w mocnych barwach zaczerpniętych z natury, np. w różnych odcieniach niebieskiego, zielonego czy żółtego.
Chcesz stworzyć mieszkanie w bloku w stylu loft? Sięgnij po sprawdzone typy wykończeń, które zyskały w ostatnich latach wielką popularność. W lofcie nie może zabraknąć betonu, cegły, stali i – opcjonalnie – naturalnego drewna nadgryzionego zębem czasu. Szare, porowate i nieidealne powierzchnie betonowe możesz zastosować na ścianach lub podłogach (np. posadzka epoksydowa). Czy wiesz, że terakotowy pomarańcz cegieł stał się modny właśnie dzięki stylowi loftowemu? Odsłonięte spod tynku ściany idealnie wkomponowały się w loftowe aranżacje. W mieszkaniu nie musisz skuwać tynków. Zamiast tego sięgnij po idealnie imitujące starą cegłę płytki dekoracyjne. Chcesz ocieplić aranżację? Wybierz postarzane drewno na podłogę, np. deski lite, parkiety czy wysokiej klasy panele podłogowe o wyraźnej strukturze, zszarzałej barwie czy nawet wzbogacone o ślady imitujące korytarze korników.
Styl loftowy kojarzy się z prostymi, ale trwałymi rozwiązaniami. W przypadku mebli najlepszym wyborem będą więc modele wykonane ze stali lub drewna lub stali, a także ze szkła. Ponieważ trudno do nowego i niewielkiego mieszkania wprowadzić duże elementy stalowe, takie jak słupy czy belki stalowe, takie rozwiązanie będzie optymalne, aby stworzyć atmosferę postindustrialną. Metalowe meble do pokoju dziennego, sypialni, łazienki, a nawet kuchni są nie tylko niemal niezniszczalne, ale także ponadczasowe i łatwe w renowacji, jeśli zechcesz zmienić ich kolor. Do loftowego mieszkania w bloku możesz wybrać klasyczne meble metalowe, w których stalowe elementy pomalowane są na czarno. Nie jest to jednak jedyna opcja, ponieważ renomowani producenci stalowych mebli (jak np. Francke Art) oferują też możliwość pomalowania stali na dowolny kolor z palety RAL.
Wbrew pozorom do zaaranżowania wnętrza w stylu loftowym nie wystarczy stworzenie przestrzeni wykończonej cegłą, betonem i stalą. Duże znaczenie ma wybór odpowiednich mebli, o których pisaliśmy wyżej. Nie można także nie docenić roli, jaką grają przy wykańczaniu wnętrz właściwie dobrane dodatki. Jakie elementy dekoracyjne powinny znaleźć się w lofcie w małym mieszkaniu? Najlepiej w takich wnętrzach sprawdzą się ozdoby, ale też przedmioty użytkowe o ciekawym designie, wykonane z metalu, szkła lub drewna. Mogą to być takie elementy, jak stalowy zegar ścienny bądź stołowy, nieidealnie wykończona deska do krojenia, metalowy i ażurowy kosz na koce, dekoracyjne poduszki na kanapę, wielkoformatowe plakaty czy obrazy, a także pasujący do kolorystyki wnętrza dywan. Tak naprawdę może być to cokolwiek, co pasować będzie stylistyką do wnętrza oraz gustu osób, które będą je zamieszkiwać. Elementy o prostej, wręcz oszczędnej formie podkreślą ascetyzm loftowych przestrzeni. Wolisz nieco ocieplić klimat mieszkania? Postaw na miękkie tkaniny i żywe kolory.
Styl loftowy stał się na tyle popularny, że obecnie większość producentów oświetlenia oferuje całe linie produktów pasujących do takich wnętrz. W ich ofertach znajdziesz nie tylko oświetlenie loftowe do salonu, ale też do kuchni, łazienki, sypialni czy gabinetu loftowego.
Czym wyróżniają się lampy z serii loftowych? Przede wszystkim wykonane są przeważnie ze stali lub połączenia stali i szkła. Najczęściej lampy loftowe mają ażurową strukturę uzyskaną przez łączenie stalowych drutów czy prętów. Sporym uznaniem klientów cieszą się też lampy imitujące oświetlenie fabryczne oraz modele z przezroczystego, gładkiego szkła. Do takich lamp idealnie pasują żarówki Edisona, które nadal są niezwykle modne.