Brak produktów
Produkt | Ilość | Cena |
---|---|---|
Kolor metalu Kolor drewna Dostawa34 dni Dostawa odbywa się wraz z przekazaniem towaru na krawężnik. W procesie zakupu istnieje możliwość wybrania innych dostawców. |
Kategorie
Producenci
Brak producentów
Dostawcy
Brak dostawców
Wnętrza z meblami z litego drewna są nie tylko bardziej przytulne, ale też eleganckie. Aby móc cieszy się nimi przez lata, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Jak dbać o drewno dębowe? Jakie zapewnić im warunki w pomieszczeniu? Jakich środków użyć? Jak ustrzec się przed nieestetycznymi śladami na powierzchni drewna litego? Sprawdź nasze podpowiedzi.
Tylko połączenie jakościowych i naturalnych materiałów może dać w przypadku mebli estetyczny, elegancki i trwały efekt. Modele sygnowane przez nas wykonane są więc ze stali malowanej proszkowo oraz najwyższej jakości litego drewna dębowego lub sosnowego. Elementy z dębiny zaimpregnowane profesjonalnym lakierem do drewna znajdziesz we wszystkich naszych produktach, m.in. w regałach (np. OSSA), stolikach kawowych (np. FINIS), a nawet łóżkach (np. ARBOR). Zastanawiasz się, jak dbać o to meble dębowe i jakie wymagania ma to szlachetne drewno pokryte lakierem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.
Jak pielęgnować drewniane meble? Przede wszystkim warto zapewnić im odpowiednie warunki. Drewno jest surowcem higroskopijnym, a więc pobierającym wilgoć z otoczenia. Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, podobnie jak zbyt niski może poważnie zaszkodzić litemu drewnu dębowemu. Optymalnym wynikiem jest przedział między 40 a 60% wilgotności powietrza. Tylko w takich warunkach drewno będzie bezpieczne. Przy większej wilgotności zacznie chłonąć wilgoć i w efekcie pęcznieć. Przy niższej odda swoją wilgoć i zacznie schnąć, pękać i tworzyć falistą strukturę. Na parametr ten zwróć szczególną uwagę w sezonie grzewczym, gdy ciepłe powietrze jest przeważnie przesuszone. Aby zwiększyć poziom wilgotności powietrza, możesz użyć nawilżacza.
Głowisz się nad tym, jak dbać o meble dębowe? Kolejnym parametrem, który wpływa bezpośrednio na kondycję drewna, jest temperatura powietrza. Optymalne warunki meble z litego drewna dębowego będą mieć przy ciepłocie 20-22 stopni Celsjusza. Skrajne wartości temperatury, w której możesz przechowywać meble z drewna dębowego to jednak 15-30 stopni Celsjusza. W niższych temperaturach drewno będzie się kurczyło, zmieniając nieco swoją objętość i strukturę. W wyższych natomiast może zbyt szybko oddawać wilgoć, co prowadzi do pękania. Zadbaj o to, aby drewniane meble dębowe nie stały blisko źródeł ciepła, np. kominka, czy kaloryfera. Przy nich temperatura niejednokrotnie wzrasta do zdecydowanie wyższych niż zalecane poziomów.
Konserwacja mebli dębowych polegać powinna nie tylko na odpowiednim czyszczeniu i zabezpieczaniu (patrz niżej). Istotne jest też zadbanie o wybór właściwego miejsca w pomieszczeniu.
Dębowe drewno lite, podobnie jak drewno innych gatunków drzew, ma tendencję do odbarwiania się pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych. Nie stawiaj więc mebli z elementami drewnianymi w sąsiedztwie silnie nasłonecznionego okna. Pamiętaj, że promienie słoneczne padające przez szyby nie tylko podnoszą temperaturę. Jeśli Twoje meble z elementami z dębiny stoją w widnym miejscu, pamiętaj, aby często zmieniać ustawienie przedmiotów na blacie. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki w postaci np. odróżniającego się śladu po podstawie lampki.
We FRANCKE-ART stawiamy na metodę zabezpieczania drewna, która ma najmniejszy wpływ na środowisko. Elementy wykonane z litego drewna dębowego impregnujemy profesjonalnym i jakościowym lakierem na bazie wody. Dlaczego lakier, a nie olej czy wosk? Zalakierowane drewno dębowe ma najbardziej naturalny wygląd. Lakier nie wnika w głąb jego struktury, a jedynie tworzy warstwę ochronną na jego powierzchni. Jest ona jedwabista w dotyku, niebłyszcząca i niezwykle trwała na działanie wilgoci i chłonięcie zabrudzeń oraz kurzu.
Zastanawiasz się, jak dbać o meble dębowe pokryte lakierem na co dzień? Wystarczy, że będziesz regularnie usuwać z ich powierzchni kurz. Musisz też pamiętać, żeby każde zabrudzenie płynami usuwać natychmiast. W innym razie może dojść do przebarwienia drewna. W tym celu używaj wyłącznie miękkich ściereczek, np. wykonanych z irchy czy bawełny. Sprawdzi się też mikrofibra.
Twardsze tkaniny mogą powodować zarysowania powierzchni drewna. Uważaj, aby ściereczka była sucha lub naprawdę dobrze wyrznięta. Wilgoć – jak już wspomnieliśmy wyżej – nie służy naturalnej dębinie. Do poważnych plam możesz zastosować delikatny roztwór wody i płynu do mycia naczyń. Zapomnij o popularnych preparatach w sprayu. Nie sprawdzą się one przy konserwacji mebli dębowych.
Chcesz urządzić swoje wnętrza meblami łączącymi stal i lite drewno dębowe? Sprawdź naszą ofertę!